Telkin Duası

Telkin Duası

اُذْكُرِالْعَهْدَ الَّذيِ خَرَجْتَ عَلَيْهِ مِنَ الدُّنْيَا شَهَادَةِ أَنْ لاَ إِلٰهَ إِلاَّ لٰهّلُ وَحْدَهُ لاَ شَري۪ك لَهُ وَأَنَّ مُحَمَّدًا عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ وَأَنَّ السَّاعَةَ اٰتِيَةٌ لَا رَيْبَ في۪هَا وَأَنَّ لٰهّلَ يَبْعَثُ مَنْ فِي الْقُبُورِ قُلْ رَضِيْتُ بِالِّٰهل رَبًّا وَبِالْإِسْ مَالِ د۪ينًا وَبِمُحَمَّدٍ نَبِيًّا وَبِالْكَعْبَةِ قِبْلَةً وَبِالْقُرْآنِ إِمَامًا وَبِالْمُسْلِم إِخْوَانًا رَبِّيَ لٰهّلُ لَا إِلٰهَ إِلَّا هُوَ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظي۪مُ

OKUNUŞU: “Üzküril-‘ahdellezî harecte ‘aleyhi mineddünyâ. Şehâdeti ellâ ilâhe illallâhü vahdehû lâ şerîke lehû ve enne Muhammeden ‘abduhû ve Rasûlühû. Ve ennes-sâ’ate âtiyetün lâ raybe fîhâ ve ennellâhe yeb-’asü men fil-kubûr. Kul radîtü billâhi Rabben ve bil-İslâmi dînen ve bi Muhammedin a.s. nebiyyen ve bil-Ka’beti kıbleten ve bil-Kur’âni imâmen ve bil-Müslimîne ihvânen. Rabbiyellahu la ilahe illa hu. Ve huve Rabbul-arşi’lazim.”

ANLAMI

“Ey Falan oğlu falan. Dünya hayatından ayrılırken üzerinde bulunduğun ‘lâ İlâhe illâllahu vahdehu la şerîke lehu ve enne Muhammeden abdühu ve Resûlühu Allah’tan başka bir ilâh yoktur; yalnız O vardır, ortağı yoktur; Muhammed O’nun kuludur ve O’nun Peygamberidir’ Kıyamet gelecektir, onda şüphe yoktur. Allah, kabirlerde olan kimseleri diriltecektir, ahdini hatırla. De ki; Rab olarak Allah’a, din olarak İslâm’a, peygamber olarak Muhammed s.a.s.’e, kıble olarak Kâbe’ye, imam olarak Kur’ân’a ve kardeş olarak Müslümanlara rıza gösterdim. Rabbim, kendisinden başka ilâh olmayan Allah’tır. O, büyük Arş’ın Rabbidir.” [1]Ey Allah’ın kulu! De ki: Allah’ tan başka ilâh yoktur. De ki: Rabbim Allah’tır. Dinim İslâm’dır. Peygamberim Muhammed Aleyhisselâm’dır. Ya Rabbi! Bu ölüyü yalnız bırakma. Sen varislerin en hayırlısısın.

Telkin Duası quran kuran Nazar Duası Süresi Duası

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Adblock u kapatınız.